Podziękowania

Podziękowania dla Stowarzyszenia na rzecz równego dostępu do kształcenia "Twoje Nowe Możliwości".

Szanowni Państwo - pragniemy serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniu i przygotowanie i przekazanie Karty Praw Pacjenta w alfabecie Braille'a.

Takie społeczne zaangażowanie i przekazanie nam bezpłatnie dokumentów przeznaczonych dla osób zmagających się z niepełnosprawnością daje nam ogromną motywację do dalszej pracy

SP ZOZ Szpital nr 2

im. dr. T. Boczonia w Mysłowicach

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Podziękowania za Kartę Praw Pacjenta.pdf)Podziękowania za Kartę Praw Pacjenta.pdf 530 kB

Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19

Osoby, które odbyły leczenie szpitalne często doświadczają uczucia duszności. Utrata sił i spadek kondycji towarzyszące pogorszeniu stanu zdrowia, jak również sama choroba, mogą nasilić występowanie duszności. Brak tchu może wywołać uczucie niepokoju,

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (informator-covid.pdf)informator-covid.pdf 2841 kB

Czytaj więcej: Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19

Fizjoterapia porusza - aktywna przerwa w pracy

Aż jedna trzecia przypadków bólów kręgosłupa związana jest z wykonywaną pracą zawodową. Zwłaszcza praca biurowa i związane z nią długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej jest przyczyną powstawania bolesnych przeciążeń mięśni i stawów. Wydłużenie czasu siedzenia, chociażby przy komputerze, zwiększa ryzyko chorób serca, zawału, udaru mózgu, otyłości i cukrzycy. Obecna sytuacja, związana ze stanem epidemii, oznacza przymusowe pozostawanie wielu osób w domach oraz ograniczenie aktywności fizycznej. Niestety, już kilkudniowy brak ruchu może spowodować negatywne konsekwencje dla zdrowia.

Czytaj więcej: Fizjoterapia porusza - aktywna przerwa w pracy

Funkcjonowanie Szpitala w dobie covid-19

Szanowni Państwo.

Informujemy, że pomimo pandemii oraz tego, że nasze oddziały - wewnętrzny jak i rehabilitacji zostały przekształcone na oddział covidowy, to pozostałe oddziały tj.

• Oddział Chirurgii Ogólnej oraz Pracownia Endoskopii
  • Oddział oraz Poradnia Chirurgii Urazowo Ortopedycznej
  • Oddział oraz Poradnia Okulistyki

nadal funkcjonują i przyjmują pacjentów na planowe zabiegi i leczenie.

Czytaj więcej: Funkcjonowanie Szpitala w dobie covid-19

Rehabilitacja po przebyciu covid-19

Osoby, które przeszły COVID-19, mogą skorzystać z rehabilitacji refundowanej przez NFZ

Około jednej trzeciej pacjentów ma powikłania po przechorowaniu COVID-19. Najczęściej są to: problemy z oddychaniem, zmniejszona ogólna sprawność organizmu, mniejsza tolerancja wysiłku fizycznego, bóle mięśniowo-stawowe, zaburzenia lękowe i depresyjne. Dolegliwości te znacznie ograniczają aktywność w życiu społecznym i zawodowym. Dlatego NFZ przygotował kompleksowy program rehabilitacji dla pacjentów, którzy chorowali na COVID-19.

Czytaj więcej: Rehabilitacja po przebyciu covid-19

DMC Firewall is a Joomla Security extension!