Dotyczy szczepień przeciw covid-19 w dniach 18-22 stycznia 2021

Dotyczy szczepień przeciw covid-19 w dniach 18-22 stycznia 2021. System rejestracji jest systemem centralnym, a nasz szpital jest jedynie operatorem realizującym szczepienia. Jesteśmy całkowicie zależni od rozwiązań centralnych i nie mamy wpływu na kolejkę rejestrowaną w ramach systemu MZ na stronie pacjent.gov.pl/szczepienia. Z przyczyn od nas niezależnych nie prowadzimy w tym tygodniu szczepień, gdyż firma Pfizer nie dostarczyła zakontraktowanej ilości szczepionek do Polski, co spowodowało wstrzymanie dostawy szczepionek przez agencje rezerw materiałowych i w związku z tym w okresie 18-22 styczeń nie otrzymaliśmy zamawianych dawek. Cały stworzony harmonogram szczepień musiał zostać zmodyfikowany, a cała kolejka została przesunięta. Planowa kolejna dostawa szczepionek ma pojawić się w naszym szpitalu już 25 stycznia, co pozwoli na ponowne uruchomienie szczepień. Za niedogodności i utrudnienia serdecznie przepraszamy, ale są one niezależne od naszych działań i zaangażowania personelu medycznego. W przypadku zwiększenia dostępności do większej puli dawek szczepionki jesteśmy skłonni szczepić docelowo 7 dni w tygodniu do nawet 2,5 tys pacjentów tygodniowo. Ponadto dzięki otrzymanym testom, które przekazał nam w dniu 21 stycznia Pan Prezydent Wójtowicz w ilości 3 tys. sztuk, jesteśmy w stanie poddać szybkim testom przed szczepieniem każdego pacjenta co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa szczepionych pacjentów.

Nowy aparat RTG w Szpitalu nr 2 w Mysłowicach

Dzięki pozyskaniu środków z Solidarnościowego programu wsparcia powiatów i miast na prawach powiatu Województwa Śląskiego w zakresie ochrony zdrowia przez Miasto Mysłowice w naszym szpitalu może działać nowoczesny aparat do RTG. Do pracowni diagnostyki obrazowej zlokalizowanej w mysłowickiej dwójce trafił nowoczesny aparat RTG. Zakup urządzenia został dofinansowany ze środków Solidarnościowego programu wsparcia powiatów i miast na prawach powiatu Województwa Śląskiego w zakresie ochrony zdrowia w kwocie 602.000zł.

Czytaj więcej: Nowy aparat RTG w Szpitalu nr 2 w Mysłowicach

Świąteczne życzenia...

Szanowni Państwo.
Chcemy Wam, Drodzy Mieszkańcy, Nasi Kochani Pacjenci, Wspaniali i Dzielni Pracownicy, życzyć przede wszystkim zdrowia.
Czas jest szczególny i zarazem inny, niż wszystkie do tej pory dni świąteczne, które znamy z lat ubiegłych.
Dlatego tym bardziej, ważne jest byśmy mogli spędzić ten czas wspólnie, czy to razem siedząc przy jednym stole, czy będąc ze sobą tylko myślami.
Niech radość zagości w Waszych domach i sercach, a gorzki smak, który zaserwował nam ten rok osłodzi czas spędzony w rodzinnym gronie.
Rok 2020 się powoli kończy, dziękujemy Wam wszystkim za wszystko, co zrobiliście i co robicie dla naszego Szpitala.
Przyjmijcie z ❤ płynące życzenia świąteczne.

Pracownia tomografii i rezonansu 23 i 24 grudnia

Informujemy, że zgodnie z otrzymanym pismem od firmy Scanix, pracownia tomografii oraz rezonansu będą wykonywały badanie

23.12.2020r w godzinach od 08:00 do 14:00

24.12.2020r w godzinach 08:00 do 12:00 - tylko pracownia tomografii, natomiast pracownia rezonansu będzie w tym dniu nieczynna.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!