Szukaj na stronie :

Wdrożenie kompleksowego systemu e-usług, elektronicznej dokumentacji medycznej oraz infrastruktury w SP ZOZ Szpitalu nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach i w podmiocie partnerskim

Tytuł projektu: Wdrożenie kompleksowego systemu e-usług, elektronicznej dokumentacji medycznej oraz infrastruktury w SP ZOZ Szpitalu nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach i w podmiocie partnerskim

Źródło finansowania: Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego ), oś priorytetowa: II. ,,Cyfrowe Śląskie”, działanie: 2.1. Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych.

Okres realizacji: 2020-07-23 - 2021-12-31

Całkowita wartość projektu 2 619 213,73 PLN, w tym dofinansowanie UE 2 064 215,23 PLN.

Cele projektu: Bezpośrednimi celami projektu jest zwiększenie dostępności do e-usług publicznych i podniesienie jakości świadczenia usług medycznych w SP ZOZ Szpitalu nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach oraz SP W. Szpitalu Chirurgii Urazowej im. dra. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich. Cele te zostaną osiągnięte poprzez zakup środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych (oprogramowanie informatyczne) będących przedmiotem projektu.

Planowane efekty: W wyniku realizacji projektu nastąpi zwiększenie dostępności do informacji publicznej oraz rozszerzenie zakresu spraw, które mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mogli załatwić z wykorzystaniem narzędzi IT oraz wdrożenie publicznych usług cyfrowych o coraz to wyższych poziomach zaawansowania. Efektem projektu, jaki zostanie osiągnięty będzie stworzenie otwartej platformy telekonsultacji medycznych w ramach, możliwym będzie monitorowanie procesu leczenia pacjentów na terenie całego woj. śląskiego, ale i pozostałej części kraju (m.in. woj. małopolskie).

Endoprotezoplastyka stawu kolanowego

Endoprotezoplastyka stawu kolanowego to operacja mająca na celu zmniejszenie bólu i polepszenie sprawności Pacjenta. Polega ona na usunięciu zniszczonych powierzchni stawowych i zastąpieniu ich sztucznymi zamiennikami, czyli protezą. Endoproteza składa się z elementów metalowych, zastępujących dalszą część kości udowej i bliższą część kości piszczelowej oraz z wkładki znajdującej się między nimi, wykonanej z tworzywa sztucznego. Implanty używane w endoprotezoplastyce stawu kolanowego są wykonane z materiałów obojętnych dla organizmu tzn. niepowodujących reakcji obronnych na ciało obce. Sposób w jaki są wyprodukowane zapewnia odporność na korozję, niszczenie i zużycie. Wybór rodzaju endoprotezy i techniki operacyjnej zależy od zaawansowania zmian zwyrodnieniowych, wieku pacjenta i jego stanu zdrowia.

Zdjęcie przedstawia staw kolanowy po zabiegu endoprotezoplastyki
Zdjęcie przedstawia staw kolanowy po zabiegu endoprotezoplastyki

Obecnie oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej SP ZOZ Szpitala nr 2 w Mysłowicach posiada wolne miejsca na wykonanie zabiegu endoprotezoplastyki stawu kolanowego "od ręki".

Zatem, Drogi Pacjencie, jeśli czekasz w kolejce na zabieg w innym ośrodku, szpitalu zapraszamy do kontaktu z naszym oddziałem w celu omówienia wszelkich szczegółów.

 

Szczegółowe informacje dostępne pod numerem telefonu 723 183 274

Praca dla lekarzy rezydentów

Szanowni Państwo! 

Szpital nr 2 w Mysłowicach zaprasza do współpracy lekarzy rezydentów.

Oferta pracy dotyczy 10 wolnych miejsc w oddziale chorób wewnętrznych (interna).

Zapraszamy do współpracy w Mysłowicach. Lekarzu rezydencie - dołącz do naszego zespołu.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a zapytania pod numerem telefonu 723 183 401

Komunikat dotyczący szczepień przeciw covid-19

Informujemy, że istnieje również możliwość skorzystania ze szczepienia jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

W sprawie związanej ze szczepieniami na COVID-19 w naszej Jednostce, 

prosimy dzwonić pod numer telefonu 723 183 318

lub wysłać wiadomość

na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SP ZOZ Szpital nr 2 w Mysłowicach wydzierżawi na cele reklamowe dwa przęsła ogrodzenia zewnętrznego

SP ZOZ Szpital nr 2 w Mysłowicach wydzierżawi na cele reklamowe dwa przęsła ogrodzenia zewnętrznego przy ul. Bytomskiej 41 w Mysłowicach
W razie zainteresowania prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podkategorie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!