Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej

Choroba afektywna dwubiegunowa (zaburzenia afektywne dwubiegunowe), zwana w skrócie ChAD, z uwagi na swoją dwoistość jest trudnym do zdiagnozowania zaburzeniem psychicznym. Z jednej strony występują stany depresyjne, a z drugiej maniakalne. Ale dzięki nowoczesnym lekom i odpowiedniej psychoterapii możliwe jest zapanowanie nad schorzeniem i normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. 30 marca przypada Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej – to dobry moment, by zwiększyć świadomość ludzi na temat tego zaburzenia psychicznego.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej

Szpital nr 2 wprowadza prewencyjnie zakaz odwiedzin

Szanowni Państwo!

W związku z podwyższonym stanem zagrożenia epidemiologicznego w kraju, Dyrekcja szpitala SPZOZ Szpital nr 2 im. dr. T. Boczonia w Mysłowicach podjęła prewencyjne działanie i wprowadza zarządzeniem nr 80/2020 (z dnia 11.03.2020r.) od dnia 12.03.2020r. całkowity zakaz odwiedzin Pacjentów.

Ma to na celu ograniczyć ryzyko związane z możliwością zakażenia się od osób postronnych wirusem SARS-cov2 (koronawirusem covid-19) oraz innymi czynnikami chorobotwórczymi typowymi dla okresu zimowo-wiosennego (typowe zachorowanie na "grypę sezonową").

Czytaj więcej: Szpital nr 2 wprowadza prewencyjnie zakaz odwiedzin

Grypa - jak się uchronić

Szanowni Państwo, w obliczu "szaleństwa" związanego z koronawirusem nie zapominajmy o innych chorobach, które występują znacznie częściej i są równie niebezpieczne dla naszego organizmu.

Jak wynika z danych publikowanych przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego od 1 stycznia do 29 lutego w Polsce zarejestrowano ponad 1,3 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Z powodu grypy odnotowano w tym okresie 33 zgony.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (grypa profilaktyka.png)Profilaktyka przeciwgrypowa w 5 krokach 399 kB

Czytaj więcej: Grypa - jak się uchronić

Światowy Dzień Walki z Otyłością

Żyjemy w czasach gdzie ludzi z nadmierną masą ciała jest znacząco więcej niż osób z niedowagą. W pędzie życia dnia codziennego podejmujemy nieprzemyślane wybory żywieniowe. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zalicza otyłość do chorób cywilizacyjnych oraz podkreśla rolę epidemii. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Otyłości. Warto zrobić rachunek sumienia codziennych wyborów żywieniowych, patrząc przez pryzmat profilaktyki, prewencji oraz zapobieganiu powikłań.

Otyłość i nadwaga to jeden z głównych problemów zdrowotnych świata, który stanowi istotne zagrożenie dla zdrowia i życia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje nadwagę oraz otyłość jako nieprawidłową lub nadmierną akumulację tłuszczu, która stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie układów wewnętrznych, jak i całego organizmu.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Walki z Otyłością

Our website is protected by DMC Firewall!