Jesteś zapisany do lekarza, ale nie możesz przyjść? Nie zapomnij odwołać wizyty

Zgodnie z obowiązującymi przepisami można zapisać się tylko na jedną listę oczekujących u jednego lekarza. Jeżeli chcemy zrezygnować z wizyty u lekarza lub nie możemy z niej skorzystać w wyznaczonym terminie, należy niezwłocznie powiadomić o tym placówkę medyczną. Dzięki temu lekarz będzie mógł w tym czasie pomóc innemu pacjentowi.

Wizytę można odwołać osobiście lub telefonicznie. W naszym szpitalu wystarczy zadzwonić pod numery:
32 318 33 32 - telefon do rejestracji poradni;
32 318 33 48 - centrala.

W przypadku gdy nie znamy numeru telefonu do poradni, możemy skorzystać z całodobowych infolinii śląskiego NFZ:
801 002 903 – numer dla dzwoniących w kraju;
+ 48 32 790 09 03 – numer dla dzwoniących z zagranicy i z telefonów komórkowych.

Jeżeli nie stawimy się w wyznaczonym terminie, a wcześniej nie odwołamy wizyty, możemy zostać wykreśleni z listy oczekujących. Wyjątkiem są tzw. "nagłe przypadki" - nie później niż w terminie 7 dni od dnia ustania przyczyny niestawienia się w ustalonym terminie należy złożyć wniosek o przywrócenie na listę oczekujących.

Tekst powstał na podstawie komunikatu wydanego przez Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie internetowej www.nfz-katowice.pl

Our website is protected by DMC Firewall!