Szukaj na stronie :

Mysłowice się zgadzają! Dołączamy do kampanii "Zgoda na życie"

Wyrażając zgodę na pobranie po śmierci tkanek i narządów do przeszczepienia, możecie uratować komuś życie. Trwa kampania "Zgoda na życie" promująca składanie deklaracji swojej woli w kwestii dawstwa narządów.

Urząd Miasta Mysłowice przyłączył się do kampanii "Zgoda na życie" zainicjowanej przez Ministerstwo Zdrowia. Głównym celem kampanii jest upowszechnienie w społeczeństwie wiedzy na temat medycyny transplantacyjnej oraz zachęcenie Polaków do publicznego deklarowania swojej woli w kwestii dawstwa narządów.

Według zeszłorocznych badań 50% Polaków zgadza się by po śmierci pobrano od nich narządy do przeszczepienia. Jednocześnie 80% z pytanych osób nie zna woli swoich najbliższych w tej sprawie. Poziom wiedzy społeczeństwa na temat medycyny transplantacyjnej w Polsce jest bardzo niski. Jedynie 17% Polaków zna obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące pobierania komórek, tkanek i narządów. Kampania "Zgoda na życie" ma to zmienić.

Nasz Szpital również wspiera kampanię "Zgoda na życie". W naszej placówce znajdziecie plakaty promujące akcję oraz puste oświadczenia, w których można zadeklarować swoją wolę w kwestii dawstwa narządów. Oświadczenie można znaleźć również na stronie internetowej deklaracja.zgodanazycie.pl

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd