Dzięki wsparciu miasta do naszego szpitala trafił nowoczesny aparat OCT

Od kilku tygodni pacjenci Oddziału Okulistycznego naszego szpital mogą korzystać z nowego aparatu OCT. Ten wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt udało się zakupić dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Mysłowicach.

– Nasza okulistyka jest jedną z najlepszych w Polsce południowej. Aby utrzymać wysoki standard opieki medycznej, musimy stale ją unowocześniać. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzięki wsparciu miasta, po raz kolejny udało się to zrobić – podkreśla Mariusz Wołosz, dyrektor szpitala.

Aparat OCT służy do diagnostyki schorzeń gałki ocznej. Pozwala na zobrazowania przedniego jej odcinka, a także wykonanie tomografii siatkówki oraz tomografii nerwu wzrokowego. Zakupiony aparat OCT ma możliwość wykonywania również badania „Angio-OCT”, które obrazuje stan naczyń tarczy nerwu wzrokowego, siatkówki i błony naczyniowej.

Aparat diagnozuje i monitoruje leczenie schorzeń siatkówki błony naczyniowej, nerwu wzrokowego, jaskry i innych chorób. Został zakupiony dzięki wsparciu mysłowickiego magistratu, który wyłożył na niego 260 tysięcy złotych.