Szukaj na stronie :

Opieka duszpasterska

 
Wsparcie duszpasterskie, modlitewne oraz posługę sakramentalną zapewnia Kapelan Szpitalny - Ksiądz proboszcz Parafii Świętego Krzyża w Mysłowicach Piotr Płonka. Kapelan Szpitalny prowadzi rozmowy duszpasterskie z chorymi i ich bliskimi oraz udziela Sakramentów Świętych (spowiedź, komunia, sakrament chorych).
 
Naszych pacjentów wraz z rodzinami zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej w Kaplicy Szpitalnej znajdującej się w budynku głównym Szpitala (budynek A) , naprzeciwko recepcji. Msza Święta w Kaplicy Szpitalnej odprawiana jest w każdą niedzielę oraz  w wybrane uroczystości kościelne o godz. 18:00. Komunia Święta rozdawana jest w salach chorych codziennie podczas obchodu od godziny 06:15 do 7:00.
 
Sakrament chorych udzielany jest pacjentom codziennie w Kaplicy po zakończeniu Mszy Świętej lub przy łóżku chorego o uzgodnionej wcześniej godzinie.
Sakrament pokuty - Spowiedź Św. udzielana jest pacjentom codziennie w salach chorych podczas porannej wizyty Kapelana lub o uzgodnionej wcześniej godzinie.
W nagłych przypadkach można kontaktować się z dyżurującym księdzem Kapelanem telefonicznie pod następującymi numerami:
 
519 546 404 
519 546 406 
519 546 408
 
lub na probostwie Parafii Świętego Krzyża w Mysłowicach (ul. Świerczyny 1 A).
 
 
Modlitewniki i książki oznaczone pieczątką parafii są przeznaczone do użytku  w obrębie szpitala.
 
DMC Firewall is a Joomla Security extension!